REHAU EcoPuls

Yaşanan sürdürülebilirlik

Global çapta üretim yapan bir şirket olarak, insanlara ve çevreye karşı kendimizi özellikle sorumlu hissediyoruz. Hammaddeleri bu sorumluluk bilinciyle kullanıyoruz ve malzeme kullanımında tüm ürün yaşam döngüsünü dikkate alıyoruz.
Sürdürülebilirlik, REHAU şirket değerlerine kalıcı şekilde yerleşmiştir ve ticari faaliyetlerimize yönelik kararlarımızda önemli bir rol oynar. Sürdürülebilirliğin bizim için anlamı:

Kaynakların
Korunması

Çalışan
Memnuniyeti

Enerji Verimliliği
Yüksek Ürünler

Uzun Vadeli
Şirket Stratejisi

Sürdürülebilir pencere profili sistemlerinin kaynaklar korunarak üretilmesine ve şirket içindeki ve dışındaki geri dönüşüm tesislerine 2020 yılına kadar 65 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapacağız. Hedefimiz: Geri dönüşümden elde edilen malzemelerin oranını kayda değer oranda yükseltmek – bugün %25 olan bu oranı 2020 yılına kadar Avrupa fabrikalarımızda %50’ye çıkarmayı planlıyoruz. Pencere profillerinin iç çekirdeklerinde, geri dönüşümden elde edilen malzemeleri kullanarak sürdürülebilir üretimi de hayata geçirmiş oluyoruz.
Bu sayede şimdiden yılda 97.000 tona varan CO2 tasarrufu sağlıyoruz. REHAU ECO PULS pencereler bu olumlu ekolojik ayak izi özelliğinin bir göstergesidir.

Kapalı devre malzeme döngüsü

Eski pencerelerden ve profil parçalarından, yenilikçi ve sürdürülebilir özellikte yeni pencere sistemleri üretiliyor. Hem de yepyeni malzemeden üretilen REHAU pencereler ile aynı kalitede olması sağlanıyor. Malzeme toplanıyor, temizleniyor, parçacıklara bölünüyor, çeşitlerine göre ayrıştırılıyor, kısmen arıtılıyor ve son olarak yeni pencere profillerinin üretiminde kullanılıyor.
Yüksek teknoloji ürünü RAU‑FIPRO malzememizin bile kendi geri dönüşüm döngüsü mevcut: Malzeme, işaretleyiciler ile ayrıştırılıyor ve ardından tekrar yüsek kaliteli RAU‑FIPRO pencere profillerine dönüşüyor.

Üstün sürdürülebilirlik: VinylPlus ürün etiketi

Çevreye zarar vermeden gerçekleştirdiğimiz üretim, aldığımız geri dönüşüm önlemleri ve sürdürülebilir ürün geliştirme anlayışımız VinylPlus ürün etiketiyle sertifikalanarak belgelenmiştir. Hammadde tedariki, malzeme işleme veya geri dönüşüm: Tüm değer zinciri boyunca, sürdürülebilir PVC pencereler için verilen ilk ürün etiketi olan VinylPlus ürün etiketi sertifikasyonu çerçevesindeki çok çeşitli denetim kriterlerini karşılıyoruz.
SYNEGO, Brillant‑Design, Euro‑Design 60, Euro‑Design 70, Total 70, Aralya, Titanium Design ve TriTec 60 ile birlikte artık çok sayıda REHAU sistem çözümünde, mevcut kalite özellikleri arasına sürdürülebilirliği de katan VinylPlus işareti yer alıyor. Cam elyafı takviyeli RAU‑FIPRO malzemeden üretilen GENEO, Neferia ve Nordic Design pencere profilleri de yine bu işarete sahiptir.